Kryminalna „Siostra”

Urozmaicam sobie czytanie, sięgając na przemian po coś bardziej ambitnego (vide „Chmurdalia”), a w tzw. międzyczasie po jakiś kryminał/thriller. Tym razem przyszła kolej na „Siostrę” Rosamund Lupton.

Lupton zaskakuje od pierwszej strony ciekawą formą. Poznajemy historię śmierci Tess poprzez lekturę listów jej siostry – Beatrice, skierowanych do zmarłej. Beatrice opowiada wszystko od początku, znając już zakończenie. Często dyskretnie sugeruje coś czytelnikowi, próbując zmylić jego czujność. Wiele w tych listach także emocji, prób wyjaśnienia siostrzanych relacji. Każdy, kto ma siostrę, z pewnością odnajdzie coś dla siebie w tej książce.

Wątek kryminalny jest interesujący. Ginie 22-letnia Tess, kilka dni po urodzeniu martwego dziecka. Policja orzeka o samobójstwie, z czym jako jedyna, pomimo dowodów przemawiających za tym rozpoznaniem, nie zgadza się jej siostra. Nie można powiedzieć, że rozpoczyna własne dochodzenie, bo tak nie jest. Próbuje się po prostu dowiedzieć więcej o ostatnich dniach życia siostry i powoli odkrywa kolejne elementy układanki.

Innym ciekawym elementem książki jest zagadnienie terapii genowej w łonie matki. Dla miłośników medycznych tematów, na pewno będzie to dodatkowa rekomendacja.

„Siostra” wciąga, czyta się lekko, choć momentami bywa nieprzyjemnie. Dobry kryminał, polecam!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeczytane 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Kryminalna „Siostra”

 1. Marta pisze:

  Również czytałam, przyjemna lektura.

 2. Daro pisze:

  Zapowiada się interesująco 🙂

 3. Andzia pisze:

  Bardzo lubię takie kryminalne opowieści 😀

 4. tomek lirycki pisze:

  bardzo ciekawy opis, dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *