Mów mi Vincent

Jeśli chcecie na chwilę zapomnieć o przedświątecznej gorączce, polecam wybrać się do kina na „Mów mi Vincent”. Bardzo zabawny i budujący film.

Vincent (Bill Murray) to zgryźliwy mizantrop, któremu dni upływają na wyścigach konnych, w ulubionym barze i w towarzystwie zaprzyjaźnionej nocnej damy (Naomi Watts). Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Maggie (Melissa McCarthy) z synem Oliverem. Powitanie nowych sąsiadów odbywa się bez ciepłych słów i nie zapowiada początku pięknej przyjaźni. Jednak wiecznie spłukany Vin dostrzega szansę na podratowanie swego opłakanego budżetu. Zostaje może nie najtańszą, ale na pewno najbardziej ekscentryczną niańką w mieście.

 

 

Plakat może nie jest zbyt zachęcający, ale naprawdę warto 🙂 Między innymi dla świetnej obsady! Bill Murray to jeden z moich ulubionych aktorów, a urocza Melissa McCarthy nieodłącznie kojarzy mi się z „Gilmore Girls” (love!).

Film w skondensowany sposób porusza wiele współczesnych, ale także ponadczasowych problemów. Pokazuje z jak wielką łatwością oceniamy innych ludzi, jak również obrazuje nasze zamknięcie w pewnych schematach.  Finalnie jednak liczą się rzeczy podstawowe: rodzina, przyjaźń, miłość. Rzadko powstają filmy, w których te truizmy przedstawione są w tak przekonujący i dowcipny sposób.

„Mów mi Vincent” to jeden z najfajniejszych filmów, jakie widziałam w tym roku. Myślę, że z przyjemnością obejrzę go jeszcze nie raz 🙂 Gorąco polecam!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Mów mi Vincent

  1. Sylwuch pisze:

    Na pewno zerknę na ten film, bo ostatnio ciągnie mnie do komedii. 🙂

  2. zaczytana2 (Magda) pisze:

    Uwielbiam komedie więc na pewno prędzej czy później ją zobaczę :-). A korzystając z okazji chciałam Tobie i twoim najbliższym złożyć życzenia z okazji obecnych świąt, a więc tradycyjnie zdrowia, pogody ducha, spokoju, czasu na czytanie lub inne hobby 🙂 a także awansu w pracy i podwyżki. Wesołych Świąt…

  3. anja pisze:

    Dziękuję za polecenie, film boski:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *