Konkurs z „Wiedeńską krwią” Franka Tallisa

Książkę wygrałam u dededan. Z przykrością przyznaję, że nie przypadła mi do gustu. W związku z tym postanowiłam posłać ją dalej w świat, by trafiła do czytelnika, którego oczaruje. Chętnych proszę o pozostawienie komentarza. 25-tego maja nastąpi rozstrzygnięcie tego mini-konkursu drogą losowania. Zapraszam:)

Akcja „Wiedeńskiej krwi” rozgrywa się u progu XX wieku. Pomimo licznych odniesień do ram czasowych, nie poczułam atmosfery 1902-go roku. Przypominałam sobie, że to początek XX wieku, gdy autor wyraźnie to sugerował. Fakt, że nie udało mi się przenieść w czasie, miał znaczący, negatywny wpływ na mój odbiór książki.

W Wiedniu grasuje seryjny morderca. Próbuje go pojmać inspektor Rheinhardt, jednak starania policji nie przynoszą efektów. Inspektor prosi o pomoc swego przyjaciela, młodego psychiatrę Liebermanna. Liebermann należy do grona zafascynowanego Zygmunetm Freudem, którego nauki pomogą w ujęciu sprawcy.

Książka zaciekawiła mnie w okolicach 270-tej strony (całość składa się z 373). Doczytałam do końca tylko dzięki entuzjastycznemu przedstawieniu „Wiedeńskiej krwi” przez dededan.

Najbardziej podobały mi się perypetie miłosne młodego Liebermanna. Histioria nieco przewidywalna, ale pełna emocji. Ciekawie też przedstawiono (zgodnie z historycznymi faktami) sytuację kobiet na początku XX wieku.

Myślę, że „Wiedeńska krew” może się podobać. Osobiście gustuję w nieco mocniejszych, może „szybszych” kryminałach. Stąd chyba niekompatybilność z tym tytułem.

 

Ocena: 3/6

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeczytane 2011, Wszystkie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Konkurs z „Wiedeńską krwią” Franka Tallisa

 1. karus96 pisze:

  Zgłaszam się 🙂

 2. j.szern pisze:

  Zgłaszam się również. Chętnie porównałabym sobie tę książkę z „Sekretem Freuda”, który wciąż przede mną 🙂

 3. marta-gotuje pisze:

  Polecam się 🙂

 4. ib-us pisze:

  Również się zgłaszam!

 5. Zgłaszam się i pozdrawiam serdecznie 🙂

 6. izabella_g pisze:

  Zgłaszam sie, a nuż mi przypadnie do gustu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *