Czytelnicze podsumowanie roku 2016.

2016. rok czytelniczo udał mi się dość przeciętnie. Przeczytałam 38 książek, a więc więcej niż w 2015., aczkolwiek mniej niż w 2014. Z samej ilości jestem średnio zadowolona i mam nadzieję, że uda mi się poprawić ten wynik w Nowym (obecnym) Roku.

Jak wszyscy wiemy liczy się jakość, a nie ilość, ale nutka rywalizacji (głównie z czasem i samą sobą) zawsze się pojawia. Poza tym, kiedy czytam tu i tam, że ktoś przeczytał 100, czy 200 książek w danym roku, to mi trochę głupio z moimi 38-oma tytułami…

Jeśli chodzi o przeczytane książki to 16 było w języku angielskim, czyli całkiem nieźle. Mam spore zapasy anglojęzycznych dzieł, a przy każdej wizycie w Londynie przybywa mi nowych (kolejna już za kilka dni!), więc widoki na utrzymanie trendu angielskiego są 🙂

ksiazki-roku-pionowoMoje top 3 2016. roku to:

 

 

Na wyróżnienie zasługuje też „Idealna” Magdaleny Stachuli. Jak wiecie nie przepadam za polskimi autorami, ale pani Magdzie chylę czoła. Co prawda domyśliłam się w połowie, kto czyha na Anitę(główną bohaterkę), jednak to wcale nie zepsuło mi lektury. Bardzo podobał mi się pomysł z praskim tramwajem – muszę go obejrzeć sama! Duży plus za wyjątkowo sprytne połączenie wątków. Po kolejną książkę tej autorki sięgnę bez wątpienia!

Tymczasem już prawie kończę pierwszą lekturę roku 2017. – „Muzę” Jessie Burton.

Zostawiam Was z fragmentem otwierającym książkę. Jestem ciekawa, jak wyglądają Wasze statystyki i co teraz czytacie?

„Nie każdy z nas otrzymuje to, na co sobie zasłużył. Wiele zdarzeń zmieniających bieg naszego życia – rozmowa z nieznajomym na statku na przykład – to zwykły łut szczęścia. A jednak nikt nie pisze do Ciebie listu ani nie wybiera cię na powiernika bez konkretnego powodu. Ona właśnie tego mnie nauczyła: żeby spotkało nas szczęście, trzeba wyjść mu naprzeciw. Żeby grać, trzeba rozstawiać pionki.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeczytane 2016 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *